Przydatne w Szkole Google Books Ngram Viewer

Google_Books_Ngram_Viewer

 

Dzięki usłudze Google Books Ngram Viewer można sprawdzić popularność konkretnych słów, których użyto w ponad 5 milionach książek między 1800 a 2008 rokiem. Wpisaliśmy frazy “car”, “love”, “sex”. Pomiędzy 1800 a 1940 rokiem miłość powoli, acz systematycznie stygła. Dopiero z początkiem II wojny światowej popularność słowa “miłość” w literaturze zaczyna szybko rosnąć. Pewnie miało to związek okrucieństwem wojny, gdzie miłość dawała nadzieję. Nie bez znaczenia było rozpowszechnianie się mitu romantycznej miłości w niezliczonej ilości romansów, sag, opowiadań.
Istnieje ścisłą korelacja między słowami “car” i “love”. Od około 1900 roku, a więc od czasu rewolucji w motoryzacji dokonuje się też rewolucja seksualna. Przemieszczanie się w poszukiwaniu seksu stało się łatwiejsze?

(Visited 5 times, 1 visits today)