Scottie Go! – gra hybrydowa, nauka programowania dla najmłodszych – niezbędną częścią Cyfrowej Szkoły

Jest rok 2030. Kosmiczny pojazd Scottiego awaryjnie ląduje na naszej planecie. Pomóż Scottiemu zdobyć części zamienne do statku. Zrób to, programując jego ruchy. Zostań ekspertem w projektowaniu algorytmów i poznaj podstawy programowania.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu: telefon: 22 752 77 88-96, mail: kontakt@irs.com.pl

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

W dziesięciu modułach w wersji edukacyjnej na graczy czeka szereg zadań o rosnącym poziomie trudności, które pozwalają uczniom i nauczycielom sprawnie rozwijać kompetencje w zakresie programowania.

ELEMENTY GRY

Gra składa się z pudełka z kartonowymi klockami i aplikacji dla komputerów lub tabletów. Aplikacja wykorzystywana w grze stawia przed głównym bohaterem (Scottiem) rozmaite wyzwania. Gracz, chcąc mu pomóc
je przezwyciężyć, układa za pomocą kartonowych klocków na swoim stole lub biurku program sterujący ruchami Scottiego. Następnie za pomocą aplikacji skanuje napisany przez siebie program, wykonując jego zdjęcie lub rejestrując wideo. Aplikacja po zeskanowaniu programu wykonuje go, a gracz może się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

Opisywana tu wersja edukacyjna zawiera 91 zadań podzielonych na 10 modułów.

Wersja edukacyjna gry zapewnia dostęp do:
– bazy materiałów metodycznych i rozwiązań,
– wysokiej jakości plansz z zadaniami, które mogą posłużyć do opracowania kart pracy lub wyświetlenia na ekranie podczas zajęć,
– specjalnego konta “Nauczyciel”, które zawiera odblokowane wszystkie zadania we wszystkich modułach.

Gra w wersji edukacyjnej pozwala na instalację aplikacji na trzech urządzeniach.

Gra Scottie go! w wersji edukacyjnej może być wykorzystywana zarówno indywidualnie w domu, jak i podczas zajęć edukacyjnych w szkołach, szkółkach programowania itp.

Gra jest dedykowana dla dzieci od szóstego roku życia. Grać można pojedynczo,
jednakże gra w Scottie Go! to doskonała okazja do zabawy i pracy w zespole 2-3 osobowym.

Dla najmłodszych graczy przy pokonywaniu pierwszych poziomów gry zaleca się pomoc rodzica lub opiekuna.

Kliknij na zdjęcie, aby przeczytać wymagania sprzętowe do zainstalowania gry Scottie Go!

Kliknij poniższy obrazek! Powiększając go, zobaczysz, jak rozpoczniesz zabawę z Scottie Go! w kilku prostych krokach:

Kup teraz Scottie Go! w wersji edukacyjnej!