Zaczarowany długopis

cyfrowy_dlugopis

Za PRL-u Piotrek używał w bajce zaczarowanego ołówka. Co naszkicował, materializowało się. Nauka nie poszła tak daleko, ale naukowcy z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu stworzyli długopis, który w czasie rzeczywistym przetwarza pismo odręcznie na cyfrowe. Pisak ułatwi życie lekarzom, nauczycielom, dziennikarzom.

cyfrowy_długopis_w_użyciuDługopisem cyfrowym należy posługiwać się jak tradycyjnym. Można w nim wymieniać wkłady.
Elektroniczny odpowiednik papierowego dokumentu tworzy się jednocześnie z ruchem naszej ręki. Jest to możliwe dzięki małej kamerze wbudowanej w przednią część długopisu cyfrowego. Dane zapisane i zapamiętane przez długopis, można przesłać do komputera lub innego urządzenia mobilnego (tablet, telefon) po połączeniu z systemem IC Pen. Zaledwie w ciągu minuty podpisany dokument może znaleźć się w komputerze.

Długopisu używają szpitale w Warszawie przy wypisywaniu dokumentacji medycznej, przede wszystkim przy wypełnianiu i podpisywaniu przez pacjentów zgód na zabiegi medyczne. Dzięki technologii IC Pen osoba czekająca na zabieg i wypełniająca dokumenty papierowe tworzy jednocześnie ich cyfrową wersję. Pełna informacja o pacjencie tworzona jest więc bez konieczności przepisywania czy skanowania tradycyjnych, drukowanych ankiet medycznych.

Więcej o wynalazku czytaj tutaj…

(Visited 2 times, 1 visits today)