Zestaw interaktywny – tablica interaktywna z projektorem. Radzimy jak wybrać.

Zestawy interaktywne składają się z tablicy interaktywnej z projektorem o ultrakrótkiej lub krótkiej ogniskowej wraz z głośnikami i przyłączem sygnałowym.

 

Tablice interaktywne dla szkół w programie Aktywna Tablica [SPRAWDŹ TERAZ]

 

Jeśli chcesz kupić zestaw interaktywny, napisz na: kontakt@irs.com.pl lub kup zestaw interaktywny w zaprzyjaźnionym sklepie

zestaw_interaktywny_tablica_interaktywna_z_projektorem

tablica_interaktywna_smart_z_projektorem_o_ultrakrotkiej_ogniskowej_hitachi_zestaw_interaktywny
Zestaw interaktywny. Tablica interaktywna Smart z projektorem Hitachi o ultrakrótkiej ogniskowej

Tablica interaktywna  nie zastępuje zwykłej szkolnej tablicy, nie jest tylko powierzchnią do pisania. Jest elementem każdego systemu w szkole, pozwalającym na prowadzenie  interaktywnych lekcji właściwie z każdego przedmiotu.

Istotną sprawą jest oprogramowanie dostarczane wraz z tablicą. Powinno być łatwe i intuicyjne w obsłudze, opierać się na podobnej „filozofii” obsługi jak popularne aplikacje biurowe oraz umożliwiać pracę nauczycielom, a także uczniom będącym na różnych stopniach edukacji.  Wymagania te spełnia oprogramowanie SMART Notebook. Właśnie ukazała się wersja 16.1.

oprogramowanie_smart_notebbok

SMART Notebook został przygotowany i dopracowany w oparciu o opinie nauczycieli, dzięki czemu wyposażono go w funkcje pomagające wykreować interesujące i dynamiczne lekcje. Jest również skonstruowany tak, aby wspierać różne metody nauczania, od dużych klas i małych grup, aż po naukę indywidualną.

Oferuje ponad 60 000 wysokiej jakości darmowych lekcji i pomocy dydaktycznych. Plusem jest możliwość korzystania z dodatkowej zawartości, tworzonej na bieżąco przez ponad 3 miliony aktualnych użytkowników SMART Notebook z całego świata.

SMART Notebook zawiera instrumenty, które sprawiają, że tworzenie lekcji staję się prostym i intuicyjnym doświadczeniem. Zacznij od razu aby oszczędzać czas na przygotowywaniu zajęć i skup się na uczeniu uczniów.

Teraz możesz kupić SMART Notebook i wykorzystywać go z innymi markami interaktywnego sprzętu, co pozwoli Ci utworzyć jedną zestandaryzowaną platformę naukową, która pomoże uczniom i nauczycielom pracować efektywniej i korzystać przy tym z już zakupionych do klasy urządzeń. Rekomendujemy używania oprogramowania SMART Notebook z tablicami interaktywnymi Smart.

Podstawowym elementem zestawu interaktywnego jest tablica interaktywna.  Najważniejszymi kryterium wyboru przy wyborze tablicy powinny być możliwość przeprowadzenia szkolenia z używania tablicy przez autoryzowanego doradcę z Polski, wsparcie techniczne, kompatybilność z oprogramowaniem SMART Notebook.

tablica_interaktywna_smart_sb480_z_logo_smart_1
Tablica interaktywna SMART

Niezwykle istotna jest prostota obsługi urządzenia. Pozwala to na skupienie uwagi użytkownika na przekazywanym za pomocą tablicy problemie, nie zaś na technicznych zawiłościach obsługi urządzenia.

Kolejną ważną kwestią jest  technologia dotykowa, w którą powinno być wyposażone urządzenie.  Jeżeli przy tablicy stoi kilka osób i omawiają jakiś problem, to każda z nich może podejść do urządzenia i w nieskrępowany sposób pracować na nim. Daje to dużą swobodę pracy. To bardzo istotna funkcja w zastosowaniach edukacyjnych.

Uczeń nie musi umieć posługiwać się komputerem czy myszką, aby pracować na tablicy Ta cecha jest bardzo istotna w przypadku małych dzieci i uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Dobór wielkości powierzchni roboczej tablicy interaktywnej musi odpowiadać specyfice jej wykorzystania. W edukacji optymalną wielkością są tablice 75-80 cali, co zapewnia dobrą widoczność z każdego miejsca klasy.

Kolejnym kluczowym elementem zestawu interaktywnego jest projektor o ultrakrótkiej  lub krótkiej ogniskowej, który współpracując z tablicą, nie może generować cienia ani oślepiać osób pracujących przy niej, jednocześnie zapewniając czytelny i stabilny obraz, całkowicie wypełniający powierzchnię roboczą tablicy.

projektor_o_krotkiej_ogniskowej_hitachi_cp-cx_251_1
Projektor Hitachi CP-CX251 idealny do tablicy interaktywnej

Idealne do tablic interaktywnych SMART są projektory Hitachi. Oferujemy kompletne zestawy interaktywne spełniające zarówno normy bezpieczeństwa przez posiadanie certyfikatów, ale też posiadające wszystkie niezbędne cechy i funkcje niezbędne do pracy w szkołach i sektorze edukacyjnym.

Głośniki do zestawu interaktywnego

Aby w pełni wykorzystać możliwości zestawu multimedialne możliwości zestawu interaktywnego, nie można pominąć zestawu głośników, które muszą zapewnić odpowiedni poziom nagłośnienia sali lekcyjnej. Głośniki muszą posiadać moc minimum 14W oraz regulację dźwięku.System audio składa się z pary 14-watowych głośników stereo ze wzmacniaczem wyposażonych w 2-portowy hub USB i regulację głośności. Głośniki można zamontować na tablicy interaktywnej lub na ścianie. Tylko jeden kabel jest potrzebny do podłączenia głośników i interaktywnej tablicy SMART Board do komputera, więc nie trzeba martwić się dodatkowymi przewodami.

 

Jeśli chcesz kupić zestaw interaktywny, napisz na: kontakt@irs.com.pl lub kup zestaw interaktywny w zaprzyjaźnionym sklepie

(Visited 7 times, 1 visits today)